סיכום מחזור 11-12 בנבא

יוסי
4 0
Read Time:9 Minute, 12 Second
דירוג הכח ופרסי השבוע 2020-2021- שבועות 11+12-ינון בר שירה אז אחרי שבוע בו חליתי גם אני בקורונה והייתי מושבת לחלוטין הגיע הזמן לחזור מהפרוטוקול ולכתוב דירוג כמו שצריך. הליגה חוזרת אט אט לאיזשהי שגרה, בעיקר כי מרבית השחקנים כבר הספיקו לחלות בקורונה ולחזור.
נכתב על ידי ינון בן שירה
בינתיים מרבית הקבוצות בצמרת נמצאות במיני משבר של אמצע העונה ומורידות הילוך בהבנה שהכושר של אמצע ינואר לא אומר שום דבר על איך הקבוצה תיראה במאי וביוני. מה שכן ישפיע על איך הקונטנדריות יראו בפלייאוף הוא מועד ההעברות ההולך ומתקרב אלינו ואיתו השמועות הגדולות והטריידים הקטנים, צפו לרתיחה בגזרה הזו לאחר פגרת האולסטאר. אז הגיע הזמן לדירוג הכח ופרסי השבוע 11+12.

1. פיניקס סאנס (32-9) (בדירוג הקודם 3) 

 

במשפט- פיניקס סאנס הצליחו לעבור את "משברון אמצע העונה" בצורה קלה יחסית ולהתבסס במקום הראשון עם ארבעה נצחונות בחמשת המשחקים האחרונים

אבל- האם כריס פול איבד את היכולת להיות דומיננטי כסקורר? במשחקים האחרונים התופעה הקצינה והיא עלולה לפגוע בסאנס בשלבים המתקדמים של העונה.

2. קבוצת ממפיס גריזליס (30-15) (בדירוג הקודם 😎 במשפט- קבוצה נהדרת שמציגה התקפה קבוצתית לתפארת, הגנה לא מתפשרת וכוכב אחד שהוא חתיכת שחקן מיוחד אבל- כשקבוצות מצליחות להתמודד עם ההתקפה שלהם הם נוטים להתפרק לעתים ולא להצליח להציג תגובה ראויה (כמו הלילה מול דאלאס)
3. גולדן סטייט ווריירס (31-11) (בדירוג הקודם 2) במשפט- קליי חזר, סטף את השיא שבר והם במקום שני שזה בסך הכל די נהדר
אבל- עד הלילה מול הבולס הווריירס היו בתקופה התקפית מחרידה והתקשו מאוד לשחזר את היכולת של תחילת השנה.

דירוג 4-6

4. קבוצת ברוקלין נטס (26-15) (בדירוג הקודם 6) במשפט- בסוף, במשחקים בהם יש לקבוצה אחת את דוראנט, הארדן וקיירי, זה לא באמת כוחות.
אבל- לא פשוט להתמודד עם העובדה שהשחקן שמשנה לחלוטין את כל הדינאמיקה ההתקפית משחק רק 45% מהמשחקים.

5. מיאמי היט (27-15) (בדירוג הקודם 7) במשפט- ההיט מראים לכולנו איך נראית תרבות של מועדון. בלי באטלר ובלי אדאביו הם מצליחים להדהים פעם אחר פעם את אריות הליגה אבל- זה אמנם צרות טובות, אך אנחנו משבחים כעת קבוצה שלא באמת קשורה לאיך שההיט אמורה להיראות. שטרוס, וינסנט ויורצבין לא אמורים להוות פאקטור כלשהו בקרבות הפלייאוף. הם יצטרכו בהמשך את באם וג'ימי ברמה הכי גבוהה שיש.

6. קבוצות שיקגו בולס (27-13) (בדירוג הקודם 1) במשפט- הבולס נראו מצויין עד שני המשחקים האחרונים למרות חוסרים הגנתיים משמעותיים
אבל- בשני המשחקים האחרונים הבולס התפרקו לחלוטין מול קונטנדריות כמו ברוקלין וגולדן סטייט. נראה שהם עדיין לא ברמה הזו.

מקומות 7-10

7. קבוצת מילווקי באקס (27-17) בדירוג הקודם 5) במשפט- יאניס ממשיך להציג יכולת אלוהית, הגנתית והתקפית, בסופו של דבר זה כנראה הדבר המשמעותי ביותר לסיכויי מילווקי אבל- הקבוצה נראית רע לאחרונה, ללא ג'רו הולידיי. מידלטון בעונה רעה עד עכשיו דווקא נראה לא רע התקפית אך ההגנה של הגארדים לא ממש קיימת.

8. דאלאס מאבריקס (23-19) (בדירוג הקודם מחוץ לדירוג) במשפט- השינוי הגדול שעובר על הקבוצה הזו לאחרונה הוא קודם כל הגנתית. הקבוצה של ג'ייסון קיד מצליחה לפתח זהות הגנתית אמיתית ושונה מאוד מכל מה שהורגלנו לראות מדאלאס אבל- פורזינגיס עדיין פציע מאוד ולוקה בעונה מאכזבת במיוחד. אם המאבריקס רוצים לדבר חזק במערב זה חייב להשתנות.

9. פילדלפיה 76' (24-17) (בדירוג הקודם 9) במשפט- ג'ואל אמביד בכושר מטורף, סוחב את הקבוצה הזו לצמרת כמעט בכוחות עצמו. הצוות המסייע מרשים ומפתיע לטובו אך הכל סובב סביב הקמרוני הענק אבל- אולי הגיע הזמן להפסיק לבזבז את היכולת האדירה שלו ולמצוא טרייד על בן סימונס, הזמן לטרייד דדליין אוזל.

10. קבוצת יוטה ג'אז (28-14) (בדירוג הקודם 4) במשפט- מי שלא הבין למה גובר זוכה בפרסי הגנה, קיבל השבוע הוכחה משמעותית לזה שהאיש הוא הגנה קבוצתית של איש אחד, כשאין רודי, אין לג'אז הגנה. אבל- הג'אז חייבים למצוא עוד שומרים משמעותיים בווינג אם הם רוצים ללכת רחוק, הם לא יכולים לבסס את כל ההגנה שלהם על שחקן אחד שבפלייאוף אפשר למצוא פתרונות ולנטרל אותו.

אזכור כבוד :

 

אזכור כבוד- קליבלנד קאבלירס (23-18) – ושוב, חשבנו כבר שהקאבס יניפו דגל לבן. אחרי הפציעה של סקסטון, הגיעה גם הפציעה של רוביו, אך לא ממש נראה שיש איך לעצור את קליבלנד של השנה.
הנפילה- יוטה ג'אז (28-14) (מ-4 ל10) – כפי שרשמתי למעלה, הג'אז נראים בארבעת המשחקים האחרונים איום ונורא. ללא גובר הם חייבים למצוא דרכים אחרות לשמור, והתקופה האחרונה בלעדיו היא הוכחה כואבת לכך.
חגורת האליפות – אורלנדו מג'יק (8-35)- מילווקי באקס הפסידו את חגורת האליפות לשארלוט הורנטס שהצליחו לשמור עליה במשחק נוסף מול הבאקס ואפילו מול פילדלפיה של אמביד. כל זה רק בשביל להפסיד את חגורת האליפות לאורלנדו מג'יק שנהנתה מקונצרט קסום של וגנר. האחים וגנר. מו עם 26 נק', פרנץ עם 19 נק' והמג'יק שוברים רצף של עשרה הפסדים בשביל לקחת את חגורת האליפות.

השחקן המפתיע

1. דזמונד ביין (ממפיס גריזליס)- השחקן הזה, שנבחר רק לפני שנה במקום ה-30 בלבד, מדהים אותנו ומאתגר בכל פעם מחדש את מה שחשבנו לגביו. ביין קשוח, חזק, אנרגטי וקלעי מדהים. הוא משחק בצורה כל כך מרשימה שאפשר להאמין שדווקא הוא (ולא ג'.ג'.ג') יכול להיות מספר 2 לצידו של ג'ה. ביין קולע השנה 17.5 נק' למשחק עם 46% מהשדה ו42% לשלוש.
2. עומאר יורצבין (מיאמי היט)- כשבאם אדאביו נפצע, מרבית האנשים צפו נפילה אדירה להיט, כי פשוט "אין להם סנטר מחליף". בפועל, יורצבין, הטורקי שאיש לא בחר בדראפט של 2020, נכנס לנעליו הגדולות של באם ועושה זאת בצורה מרשימה ביותר. בשבועיים האחרונים הוא קולע 13 נק' למשחק וקוטף בנוסף מספר מפלצתי של 14.4 ריב'.
3. לאמאר סטיבנס (קליבלנד קאבלירס)- בכל פעם שנדמה לנו שנגמרו לקליבלנד השחקנים, שפן חדש נשלף מהכובע. השבוע זה היה לאמאר סטיבנס, הפוורד החזק שהוכיח לפתע שיש לו גם לא מעט כדורסל לתת. הרכב הגבוהים עבד איתו ביחד והוא השתלב נהדר השבוע עם 14.3 נק' למשחק ב-65% מהשדה. מדהים.

השחקן המאכזב

1. ראסל ווסטברוק (לוס אנג'לס לייקרס)- עד כה, הקפדתי לא לציין את ווסטברוק בתור השחקן המאכזב באף שבוע מאחר והוא לא אכזב אותי. צפיתי את חוסר ההתאמה ללברון, את הבור ההגנתי ואת הפגיעה שתיגרם ללייקרס. עם זאת, גם אני לא יכולתי לצפות יכולת כל כך מחפירה. השבוע ווסטברוק היה נזק אדיר עבור הלייקרס וקלע 7.7 נק' למשחק ב-20% מהשדה. בנוסף לזה- מאז שהתחילה שנת 2022, ווסטברוק עדיין לא קלע שלשה. זה לא הפריע לו לנסות לקלוע 15 פעמים, כולל ניסיונות קליעה עמוק במאני טיים.

2. סטף קרי (גולדן סטייט ווריירס)- צריך להגיד, מאז "פסטיבל קרי" שהחל כשבוע לפני ששבר את שיא השלשות, סטף מתקשה מאוד לחזור לכושר הנהדר שאפיין אותו בתחילת העונה. הוא זורק ללא הפסקה אך לא ממש פוגע, בטח בסטנדרטים אליהם הורגלנו. בתקופה הזו, הווריירס עם ההתקפה ה-26 בלבד בטיבה בליגה ומרבית הביקורת צריכה להיות מופנית כלפיו. בשבועיים האחרונים הוא קלע 18.1 נק' בלבד באחוזים רעים מאוד- 34% מהשדה, 25% לשלוש.

3. כריס פול (פיניקס סאנס)- נכון, הוא עדיין מרכז נפלא, אך פיניקס חייבת את כריס פול הרבה יותר בעניינים גם כסקורר. כריס פול קלע בשבועיים האחרונים 11.4 נק' בלבד עם 44% מהשדה וכמעט לא מעורב בכל מה שקשור בנסיונות קליעה לסל.

הקבוצה המאכזבת

1. אטלנטה הוקס (17-24) – רבים ציפו מהקבוצה הזו, שהייתה עד לפני מספר חודשים רחוקה פציעה אחת של טריי יאנג מההעפלה לגמר הNBA, להיות גבוה מאוד בצמרת המזרח. מקום 3 או 4 היה נראה כמו ציפייה ריאלית. בפועל? קריסה מוחלטת של ההגנה , יכולת מאכזבת של שחקני המשנה וההוקס צוללים עמוק עמוק לתחתית המזרח. במקום ה-12 בלבד ובמאזן מחפיר של 17-24 הם עם שני נצחונות בלבד בעשרת המשחקים האחרונים.
2. לוס אנג'לס לייקרס (21-21)- לוס אנג'לס לייקרס ידעו שהשבועיים האלו קריטיים על מנת לצבור גובה לפני שלוח המשחקים הופך קשה במיוחד. בפועל, למרות יכולת אדירה של לברון ג'יימס ומשחקים מרשימים של מאליק מונק ואוסטין ריבס, הלייקרס מדשדשת. החדשות הרעות? הם ניצחו רק ארבעה משחקים מול קבוצות במאזן חיובי ונותרו להם הרבה מאוד משחקים מול הקבוצות האלו בדיוק. יכול מאוד להיות שגם המאזן הבינוני הזה משקר מאוד.

הרוקי

1. אוון מובלי (קליבלנד קאבלירס)- אוון מובלי, אשר שועט בדרכו הבטוחה לעבר תואר רוקי השנה ומקום בפלייאוף המזרח, ממשיך להראות שיש לו המון מה לתת גם בצד ההתקפי. בשבועיים האחרונים הוא היה פשוט נהדר עם 16.8 נק' ו-7.8 ריב'.

2. קייד קאנינגהאם (דטרויט פיסטונס) – קייד ממשיך להזכיר לכולנו מדוע היה הבחירה הראשונה בדראפט. אחרי פתיחת העונה המגומגמת, הקליעה התייצבה, הביטחון נצבר ויכולת הובלת הכדור והמנהיגות הולכות ומשתפרות.בשבועיים האחרונים הוא קלע 16.2 נק' והוסיף 5.9 אס' למשחק. הוא עשה זאת עם 42% מהשדה ו-35% משלוש.

3. פרנץ וגנר (אורלנדו מג'יק) – הגרמני הצעיר של אורלנדו ממשיך להרשים ולתת למג'יק הרבה מאוד תקווה לעתיד, דווקא ממי שנבחר לבחירה הפחות נוצצת שלהם. וגנר קלע ב-9 המשחקים האחרונים של המג'יק 18.5 נק' למשחק ב51% מהשדה ו-37% לשלוש.

הפציעה

1.דמיאן לילארד (פורטלנד טרייל בלייזרס)- הפציעה בשרירי הבטן שהטרידה את לילארד לאורך מרבית העונה, ממשיכה לעשות שמות בו ובתקוות של הבלייזרס. לילארד עבר ניתוח וצפוי להיעדר כחודש וחצי- חודשיים. האם הוא בכלל יחזור לעונה? זה בעיקר תלוי מאוד במצב בו תהיה פורטלנד ובשאלה כמה שווה עבורם הקרב המפוקפק על המקום העשירי במערב.

2. פול ג'ורג' (לוס אנג'לס קליפרס) – עוד פציעה שהלכה והסתבכה היא הפציעה של פול ג'ורג' במרפק. דווקא כשהיו איתותים חיוביים שאולי קוואי יחזור עוד העונה, נראה שההחמרה אצל ג'ורג' טרפה את הקלפים. הקליפרס יבחנו האם PG יוכל לחזור לעונה ובמידה ולא, לא מאמין שיש סיכוי שנראה גם את קוואי.
הפציעה הזו יכולה להיות ההבדל בין קבוצה שתהפוך לפתע שוב לקונטנדרית לקבוצה שויתרה על השנה ותהפוך למוכרת בדדליין.
3. מרקיף מוריס (מיאמי היט)- כן, קל לנו להזדהות עם ניקולה יוקיץ' שהגיב לבריונות של מרקיף בדחיפה לאיש שהפנה את גבו, אך ראוי להגיד, המהלך המסוכן הזה של יוקיץ' כנראה גובה מחיר אדיר ממוריס, הרבה מעבר לאותה השעיה מגוחכת שספג יוקיץ'. מוריס הפסיד כבר מעל 30 משחקים והחזרה עדיין לא נראית באופק. מדאיג מאוד מכיוון מכיוונו של מרקיף שאמנם אינו צדיק גדול, אך בכל זאת, לאיש לא מגיע לחוות "וויפלאש" בצוואר

המאמן-

1.טיילר ג'נקינס (ממפיס גריזליס)- העבודה שג'נקינס עושה בממפיס פשוט מדהימה, פיתוח השחקנים, ייצוב ההגנה, יצירת זהות, בניית הירארכיה ברורה תוך כדי מתן מקום לכל שחקן להתבטא. כרגע, הוא נראה כמו המועמד המוביל למאמן העונה.
2. ג'יי. בי ביקרסטאף (קליבלנד קאבלירס)- ביקרסטאף ממשיך להוביל את קליבלנד לניצחונות גם אל מול הפציעות והקשיים הרבים שמנסים לשבש את העונה שלהם. הרכב שלושת הגבוהים, השימוש המפתיע בלאמאר סטיבנס, ההגנה שהשתפרה פלאים, על כולם מגיע לביקרסטאף קרדיט עצום
3. ג'ייסון קיד (דאלאס מאבריקס)- כשמגיע אז מגיע. מודה שהיה קל להפוך את ג'ייסון קיד, שהיה מאמן נוראי במילווקי, לשעיר לעזאזל בתחילת העונה. אז נכון, אמנם יש עדיין מקום לשיפור בהתקפה אך ההגנה שקיד יצב בדאלאס טובה בהרבה מכל מה שהיה בתקופתו של ריק קרלייל.

השחקן-

1. יאניס אדטוקמבו (מילווקי באקס) – גם כשמילווקי מגמגמת, יאניס ממשיך ביכולת מופלאה. הפריק אינו עוצר ושולט לחלוטין בכל אספקט של המשחק. בשבועיים האחרונים הוא קלע 32.7 נק' למשחק והוסיף 11.4 ריב' ו-8 אס' למשחק
2. ג'ואל אמביד (פילדלפיה 76')- אמביד בכושר אדיר ומוביל חבורה בינונית לרצף ניצחונות מרשים במיוחד. הלילה הוא קלע "רק" 25 נק' מול הסלטיקס וקטע רצף הזוי של חמישה משחקים בהם קלע בדיוק 31 נק'.
3. קווין דוראנט (ברוקלין נטס) – המכונה ממשיכה לעבוד במרץ, לא משנה כמה צוות האימון של הנטס שוחק אותה עד דק ומעביד אותה שעות נוספות. דוראנט ממשיך להיות אותו נשק קטלני ולשמור על תקוות האליפות של הנטס. השבועיים האחרונים הוא המשיך להרשים עם 29.5 נק' למשחק באחוזים אדירים- 56% מהשדה, 37% לשלוש.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Next Post

קליבלנד קאבלירס

קבוצה מדוברת ומהנה מאוד שפרצה העונה היא קליבלנד קאבלירס , אשר מצליחה להשיג נצחונות ולהרשים למרות ציפיות נמוכות ותחזיות שניבאו כי היא תמשיך לדשדש בתחתית הטבלה, כהמשך ליכולת בינונית שהציגה בשנים קודמות. נכתב על ידי רותם אלרן מלבד הבחירה באוון מובלי, הסגל לא השתנה דרסטית ביחס למה שראינו במחציתה השנייה […]
תמונה של קליבלנד קאבלירס

אולי תאהב גם

דילוג לתוכן