ממפיס גריזליס

תמונה של ממפיס גריזליס

ממפיס גריזליס היא קבוצה מהליגה הטובה בעולם ליגת הנבא – הקיץ שעבר על קבוצת ממפיס במאמר הקרוב מתחילים.

 

נכתב על ידי גאמפ בול ישראל  

 

שחקנים שעזבו: גרייסון אלן (מילווקי), יונאס וולצ’יונס (טרייד לניו אורלינס), גורג’י ג’נג.

שחקנים נשארו: ג’ארן ג’קסון ג’וניור, קייל אנדרסון, טיוס ג’ונס. בנוסף, ג’ה מוראנט האריך חוזה עד 2024.

שחקנים שהצטרפו: סטיבן אדאמס (טרייד מניו אורלינס) וקריס דאן.

 

חמישייה צפויה : 

 

ג’ה מוראנט 

דילון ברוקס 

 קייל אנדרסון 

ג’ארן ג’קסון ג’וניור 

סטיבן אדאמס 

 

העונה האחרונה של ממפיס : 

 

העונה האחרונה של ממפיס גריזליס, למרות היציאה המבאסת בסיבוב הראשון בפלייאוף, נגמרה כשהם עם הראש למעלה. הדובים רשמו לעצמם הדחה של גולדן סטייט של סטף קרי, ומאבק ראוי להערכה נגד יוטה הקשוחה, כשג’ה מוכיח בפלייאין ובפלייאוף שהוא מוכן לקחת צעד קדימה ולהפוך לשחקן מוביל בליגה האן בי איי.

 

הקיץ האחרון של ממפיס :  

 

כשאני מסתכל על הקיץ שעבר על ממפיס גריזליס , אני רואה רק סיבות לאופטימיות. הם נפרדו מיונאס וולצ’יונס תמורת סנטר הגנתי בדמות סטיבן אדאמס, ובכך לא רק ששיפרו את הגנת הצבע, אלא גם אותתו לצמד הכוכבים העולים – ג’ה וג’קסון ג’וניור – שהם העתיד. עכשיו כשהליטאי עזב, ג’קסון הופך לאופציה שנייה מובהקת בהתקפה, וג’ה מקבל את המסר שכל כוכב רוצה: “אנחנו מוכנים לעשות מובס כדי לבנות סביבך קבוצה ראויה”.

 

הטוויטר הרשמי של ממפיס גריזליס :

 

 

הסגל של ממפיס : 

 

בנוסף לשני אלה, לממפיס יש סגל תומך לא רע: דילון ברוקס שומר סולידי עם יד טובה מחוץ לקשת שהראה ניצוצות של שחקן שיהיה בליגה לעוד שנים רבות (סטייל טרבור אריזה לדעתי), וקייל אנדרסון מגן מעולה, אבל יכולת הקליעה שלו לקויה והגריזליס יצטרכו להבין איך מחפים על כך בדקות שלו על המגרש.

 

שחקנים שיעלו מהספסל :

 

כעת, אחרי שנתיים שחונות של קבוצת גולדן סטייט ווריורס הם נדרשים להחליט עד כמה הם מאמינים בעצמם באמת. מצד אחד- הפריים של סטף קרי הוא כאן ועכשיו, סטף אחד השחקנים הגדולים ביותר אי פעם והשחקן הגדול ביותר בתולדות המועדון, יהיה זה פשע ספורטיבי לא לאפשר לו, לדריימונד ולקליי את ההזדמנות לשחזר ימים עבורו ולהגיע הכי רחוק שאפשר. מצד שני- הווריירס בחרו שלושה שחקני עתיד בשני הדראפטים האחרונים- ג’יימס ווייזמן, ג’ונתן קאמינגה ומוזס מודי. לייקוב עצמו טוען בהתלהבות שהוא היה מעורב בבחירתם באופן אישי והוא מאמין שהם יצעידו את המועדון להצלחות אדירות בעתיד. ברור שאם הווריירס רוצים למקסם את חלון ההזדמנויות הנוכחי היה עדיף להם להעביר אותם תמורת כוכב מוכח ולא למקד אנרגיות ומאמצים בפיתוח שחקנים שלא תורמים לנצחונות בכאן והעכשיו.  

 

בראן קלארק 

 

מהספסל של ממפיס גריזליס , השחקן לדעתי שייקח צעד עצום קדימה הוא ברנדון קלארק. הפורוורד האנרגטי בן ה-25 הראה שיפור בכל שנה שבה הוא נמצא בליגה; ההגנה תמיד היתה שם, אבל הוא הוסיף גם קליעה משופרת ואת היכולת לשחק כחוסם בפיק אנד רול בצורה נהדרת – כל אלו מראים שהבחור רציני, ויכול לקבל על עצמו את התפקיד של “חיית ספסל”, כזה שעולה ומעיף את כל הקבוצה קדימה.

 

עוד שחקן מפתח שהצטרף לקבוצה : 

 

בנוסף, הם צירפו את קריס דאן, שעבר עד עכשיו קריירה לא פשוטה אחרי שהוכרז כרכז הכי טוב בדראפט 2016 ובינתיים לא ממש קיים. בממפיס הוא אולי יקבל התחלה חדשה – יש לו הזדמנות, ביחד עם קלארק, להחזיק את הספסל של ממפיס ולתת דקות איכותיות שבהן ג’ה יוכל לנוח. מנגד, אם הוא לא יספק את הסחורה, זו עלולה להיות נקודת תורפה בספסל שגם ככה הוא לא עמוק במיוחד. 

 

בתחום הרוקיס: 

 

הרוקיס של ממפיס הם זאיר ווילאמס (בחירה 10 מניו אורלינס), וסנטי אלדמה (בחירה 30). זאיר הוא שוטינג גארד שעדיין מתגבש כשחקן, ומרגיש לי שממפיס יכולה להיות לו בית טוב. לא יצופה ממנו כרוקי להיות שחקן מוביל, ויהיה לו כמאמר הקלישאה, “מקום לגדול ולעשות טעויות”. קשה להאמין שהוא ישפיע כבר על העונה הקרובה של ממפיס, אך בעתיד הקרוב ואחרי שיתאים את עצמו לליגה, הוא יכול להיות שחקן שתורם המון. הפוטנציאל שלו כאמור גבוה, ועכשיו צריך לראות אם יש לו גם את הראש לממש אותו. 

קצת חבל לי על הרוקי הנוסף, אלדמה, פאוור פורוורד שעומד לחלוק את המשבצת עם שני שחקנים מוכשרים ורעבים: ג’ארן ג’קסון וברנדון קלארק. כל עוד השניים האלו בריאים, אלדמה לא צפוי לקבל דקות משחק משמעותיות. 

 

לסיכום :  

 

הקיץ האחרון של ממפיס היה הצהרת כוונות, אבל לא בשביל הליגה, אלא כלפי פנים, ובעיקר כלפי הכוכב העולה שלהם. הם הראו לו שהם רציניים לגבי לבנות קבוצה סביבו, ובינתיים בונים את המסגרת של הפאזל. מרגע שהמסגרת תהיה מוכנה, השלמת החלקים הנוספים תהיה משימה קלה יותר, וממפיס מתקרבים לשלב שבו הם יכולים להתחיל לעשות מהלכים של קבוצה גדולה. אם הכל ילך כמתוכנן, בתוך שנתיים-שלוש הגריזליס באים לטרוף את הליגה.

כתבות על קבוצת ממפיס גריזליס : ​

דילוג לתוכן