טריאתלון, מה זה והאם כל אחד יכול לבצע זאת?

יוסי
0 0
Read Time:2 Minute, 16 Second

במילים פשוטות, טריאתלון הוא אירוע רב ספורט הכולל שלושה ענפים שונים הרצים ברציפות באירוע רציף אחד. בעוד קיימות אינספור וריאציות של טריאתלון, הצורה הנפוצה ביותר כוללת שחייה, רכיבה על אופניים וריצה.

שורשיו של הספורט נמצאו במירוצים מרובי אירועים שנערכו בצרפת במהלך שנות ה-20, כאשר כללים ומירוצים מוגדרים יותר נוצרו במהלך שנות ה-70 המאוחרות בדרום קליפורניה, כאשר מועדוני ספורט ויחידים פיתחו את הספורט. היסטוריה זו הביאה לכך שווריאציות של הספורט נוצרו ועדיין קיימות. זה גם הוביל למירוצי שלושה שלבים אחרים שמשתמשים בשם טריאתלון  למרות שלא היו רציפים או לא מורכבים מאלמנטים של שחייה, אופניים וריצה.

טריאתלטים מתאמנים כדי להשיג סיבולת, כוח ומהירות. הספורט דורש אימונים ממוקדים ומתמשכים עבור כל אחד משלושת הענפים, כמו גם אימונים משולבים והתניית כוח כללית.

מהו טריאתלון אולימפי?

טריאתלון מרחק אולימפי הוא שחייה של 1.5 ק”מ, אופניים של 40 ק”מ וריצה של 10 ק”מ. בעוד מרוצי ITU למרחקים דומים ומרוצים ארוכי מסלול קיימים כבר כמה עשורים, הטריאתלון האולימפי נקבע רשמית במשחקים האולימפיים 2000 בסידני, אוסטרליה. ברמה המקצועית, טריאתלון אולימפי (וגרסאות מסוימות כמו ITU, SuperLeague וכו’) הם הסוגים היחידים שנחשבים לגיוסים חוקיים.

עבור ספורטאים מתחילים, המעבר מספרינט לטריאתלון מרחק אולימפי יכול להיות קפיצה מאיימת. בעוד שטריאתלוני ספרינט יכולים להימשך בין 1-2 שעות, תלוי בספורטאי, טריאתלוני המרחק האולימפיים בממוצע 3 שעות או יותר עבור רוב הספורטאים בקבוצת גיל. בתורו, הטריאתלון האולימפי דורש מסירות רבה יותר לאימונים, במיוחד בניית סיבולת וכוח כדי למנוע פציעה ולהיות מהיר יותר.

מהו סדר האירועים בטריאתלון?

סדר האירועים בטריאתלון ישתנה בהתאם למקצועות המעורבים. עבור מירוץ מסורתי, כמו אירועי טריאתלון סטנדרטיים בארה”ב, סדר האירועים בטריאתלון יהיה תמיד שחייה, אופניים וריצה. מטעמי בטיחות, השחייה היא תמיד החלק הראשון של האירוע, מכיוון שהספורטאים מתעייפים בהדרגה לאורך המרוץ.

אני כל כך לא בכושר – איך אני יכול לעשות טריאתלון?

ראשית, כשאתה מתחיל כמובן שלא תעשה את הטריאתלון הארוך והקשה ביותר. הדרך החכמה ללכת היא שהמירוץ הראשון שלך יהיה טריאתלון ספרינט. הם בדרך כלל קצרים כמו כמה מאות מטרים של שחייה, 20 ק”מ (12.4 מייל) של רכיבה על אופניים, ומסיימים בריצה של 5 ק”מ (3.1 מייל).

זה לא משהו שכל אחד יכול פשוט לצאת ולעשות כרגע. אבל המרחקים קצרים מספיק כדי שטריאתלון ספרינט יהיה בהחלט בהישג יד של כמעט כל אחד בעוד כמה חודשים. ככל שתתחיל להתאמן מוקדם יותר כך תהיה מוכן מוקדם יותר!

מרחקי טריאתלון

מרחקי טריאתלון משתנים מאוד בהתאם לסוג האירוע. מרוצי מסלול קצרים כמו טריאתלון ספרינט כוללים בדרך כלל שחייה של פחות מקילומטר, אופניים של 20 ק”מ וריצה 5 ק”מ, הכוללים כ-16 מיילים ודורשים כשעה עד שעתיים להשלמתם.

בקצה השני של הספקטרום, מירוצי מסלולים ארוכים כמו איירוןמן הם מרחק שונה לחלוטין, עם מרחק כולל של מעל 225 קילומטר על פני כל ענף. סיום טריאתלון איש ברזל דורש לרוב בין 8 ל-16 שעות, תלוי בכושר ובניסיון של הספורטאי.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Next Post

צילום אירועי ספורט – כי אם לא יהיה מי שיצלם איך נזכור את הרגעים המיוחדים

אירועי ספורט גדולים מחייבים שיהיה מי שיצלם ויתעד אותם. אבל יש כמה דברים שאולי לא ידעתם על צילום אירועי ספורט, מה באמת קורה מאוחרי העדשה של הצלמים והאם הם באמת עובדים בעבודת החלומות כמו שכולנו חושבים. תמיד שאנחנו הולכים לראות משחק, ישר אנו רואים את הצלמים ואומרים לעצמנו איזה כיף […]
דילוג לתוכן