ג’ייסון טייטום

יוסי
3 0
Read Time:5 Minute, 8 Second

ג’ייסון טייטום כולנו אוהבים קבוצות כשהן צעירות ומבטיחות אך כשמסתכלים לעתיד ושואלים האם יום יבוא ותהיה שם קונטנדרית, הדרך הטובה ביותר לענות על השאלה הזו היא לבדוק האם יש סיכוי ששחקן יהיה שחקן טופ 5 בליגה נבא.

 

הוא לא דוראנט. הוא גם לא יהיה. ועדיין…- ינון בר שירה
אחרי הכל, מלבד דטרויט 2004 כל קבוצה אלופה ב40 השנה האחרונות בערך הכילה שחקן כזה. ב-2018, כשאפרוחי בוסטון הפסידו ב7 משחקים בגמר המזרח התקווה הגדולה לעתיד הייתה שג’ייסון טייטום יהיה כזה. הוא היה צעיר (רק בן 19!!!) ארוך ורסטילי וקלעי נהדר מכל הטווחים ודי מהר החלו השוואות לקווין דוראנט.

ג’ייסון טייטום

אם ג’ייסון טייטום יהיה שחקן טופ 5 הוא יהיה סוג של מיני קווין דוראנט, רק “קצת” פחות ארוך, “קצת” פחות יציב ו”קצת” פחות יעיל באחד על אחד. טייטום עדיין לא בן 24, הוא עוד צעיר. אך כיום כבר אפשר לקבוע די בוודאות. הוא לא יהיה דוראנט. ה”קצת פחות” הזה קריטי. ההבדל בגובה, באורך ביציבות וביעילות בבידוד הוא בדיוק ההבדל בין שחקן שאין באמת איך לעצור (דוראנט) לשחקן שעם הגנה טובה אפשר לעצור או לפחות להאט (טייטום) לא שזה אומר שמדובר בשחקן רע. כבר עכשיו גם השונאים הגדולים ביותר שלו יציבו בסביבות המקום ה-15 בין כל הכדורסלנים על כדור הארץ אבל ההבדל בין טופ 15 לטופ 5 הוא עצום. הוא בדיוק ההבדל בין הופעה מכובדת בגמר הקונפרנס לבין… אליפות אך דווקא השנה, אחרי שהתחיל קר כקרח מכל הטווחים הולך ומתבהר נתיב נוסף לטייטום ובוסטון סלטיקס.

 

הוא לעולם לא יהיה סקורר

 

ג’ייסון טייטום לעולם לא יהיה סקורר יעיל ובלתי עציר כמו דוראנט. אבל יש סיכוי גדול בהרבה שהוא יכול ללכת דווקא אחרי המודל של קוואי. נכון, חלק גדול מהההצלחה ההגנתית של בוסטון אפשר לזקוף לזכות מרקוס סמארט ורוברט וויליאמס אבל היכולת שלהם להיות קבוצה כזו טובה בהגנת חילופים מתחילה מההגנה המדהימה של טייטום השנה. הגנה שאם היו לה יחסי ציבור כמו ההגנה של בן סימונס בזמנו, יכול להיות שהיינו מדברים עליו כשומר באותו אופן שאנחנו מדברים על סימונס בהגנה. טייטום שיתק את טריי יאנג והוא שומר מצויין על גבוהים בפוסט. הוא היחיד בבוסטון שבאמת מסתדר מצויין עם שחקנים בעמדות 1-5, הוא הפך לרים פרוטקטור מעולה והוא מוביל את כל הNBA בדיפנסיב ווינשרס.

השעה הייתה  שעת ערב

השעה הייתה שעת ערב מאוחרת בבית משפחת ביל, אשר בעיר סנט לואיס. הטלפון צלצל… “בראדלי, זה בשבילך!” צעקו לו מהסלון. בראדלי, היה כוכב כדורסל מבטיח בקבוצת התיכון של סנט לואיס, ונבחר לשחקן השנה בתיכונים של “גטורייד”. הוא לא ממש הבין מי מתקשר אליו דרך הטלפון של אמא שלו. “הי ברדלי, מדברת ברנדי קול-בארנס. אמא שלך הייתה המאמנת שלי בכדורעף…” נשמע קול אישה בשנות הארבעים לחייה מהצד השני של הקו, “אוקיי, ברנדי. איך זה קשור אליי?” השיב בראדלי, בחוסר סבלנות “שמעתי שאתה ממש כוכב, אומרים שתגיע לNBA. יש סיכוי שתוכל לעזור לבן שלי?” השיחה נראתה לבראדלי מוזרה יותר מרגע לרגע. “הוא רוצה חתימה או משהו?” השיב בראדלי עם מעט גיחוך בקולו. “קוראים לו ג’ייסון טייטום, הוא בן 13 עוד מעט. כל מי שראה אותו אמר שהוא יכול להיות כוכב כדורסל. אבא שלו היה כדורסלן מקצועני, שיחק בהולנד. שמעת אולי על ג’סטין טייטום?” בראדלי נהיה חסר חסר סבלנות “טוב, גברת ברנדי. אני צריך לסיים…” “חכה! אני צריכה אותך!” קראה ברנדי בייאוש “אני חייבת שתסדר לו פגישה עם המאמן שלך. שמעתי שיש לך מאמן אישי, דרו הנלן.

ג’ייסון טייטום אומרים שהוא הכי טוב

 

אומרים שהוא הכי טוב שיש” ברדאלי ניסה לענות בצורה הכי נחמדה שהוא יכל. “סורי, גברת ברנדי. דרו לא יבזבז את הזמן שלו על מישהו שאין לו פוטנציאל NBA.” ברנדי כמעט צעקה מהצד השני, “אז פאקינג תראה אותו פעם אחת בעצמך! אם הוא לא מספיק טוב אני אעזוב אותך בשקט.” בראדלי החליט לראות את ג’ייסון ונדהם. ג’ייסון הצעיר כל כך הזכיר לו את עצמו, שילוב מפחיד של מוטיבציה וכישרון. הוא קישר אותו לדרו הנלן אך לא הסתפק בזה. ברדאלי החליט להגיע בעצמו כל יום ולהתאמן עם ג’ייסון טייטום הצעיר. ברנדי הייתה אמא חד הורית בצרות כלכליות והקשר של ג’ייסון לבראדלי ודרו היה כמעט הסיכוי היחיד של הבן שלה להגיע לאנשהו. בסיום השנה, בראדלי ביל עזב לקולג’ בפלורידה אך תוך כדי חיי הקולג’ הוא המשיך להיות בקשר עם ג’ייסון הצעיר, “הוא הפך להיות כמו אח גדול בשבילי” אמר בראיון ג’ייסון, “זה היה הרבה מעבר לכדורסל, הוא דאג שאשאר במסלול הנכון, שלא אסתבך, שאבחר בחירות נכונות” בסיום אותה שנה בראדלי ביל נבחר בדראפט והתחיל לשחק בNBA.

הוא המשיך להתאמן

 

ג’ייסון טייטום המשיך להתאמן עם דרו הנלן ולהיות בקשר עם האח הגדול המיוחד שלו שהלך והפך לכוכב NBA. הקשר עם בראדלי היה נקודת אור בחיים של ג’ייסון הצעיר. בתוך העוני הייאוש והרחוב הקשה בסנט לואיס היה לו אח גדול שהמשיך להיות איתו בקשר ולתת לו אמונה שאם ימשיך להשקיע הכל אפשרי. הוא אפילו טרח להסביר לג’ייסון למה חשוב גם בתור שחקן NBA לחסוך ולהשקיע במקום לקנות מהר דברים יפים ונוצצים. “כי אתה אף פעם לא יודע אם תיפצע, ויש לך אנשים ועתיד לדאוג להם.” 5 שנים אחר כך, ערב הדראפט, ג’ייסון טייטום נבחר בבחירה השלישית ועובר בטרייד של ערב הדראפט לבוסטון סלטיקס.
הוא חיבק את אימו ברנדי, החלום התגשם בזכותה, ובזכות דרו ובראדלי. דרו הנלן המשיך להיות המאמן האישי של טייטום עד היום, ובראדלי ביל המשיך להיות חברו הטוב ביותר עד היום. טייטום וביל שמרו על הקשר המדהים שלהם, קשר שמבוסס על דאגה ואיכפתיות, על הטוב שעשה בראדלי בשביל ג’ייסון והאיכפתיות הגדולה של שניהם אחד כלפי השני. לפני מספר ימים הם החליטו להקים יחד קרן תרומות מיוחדת לנפגעי הקרונה בעיר סנט לואיס ובבוסטון. הם החליטו שעל כל תרומה שתינתן שניהם יתנו כל אחד סכום זהה עד חצי מיליון דולר כל אחד. כל כך הרבה טוב קרה בזכות אותה שיחת טלפון, ובזכות ההבנה הפשוטה של ביל אחר כך. הוא יכל לדאוג רק לעצמו, הוא יכול להתעסק בעתיד הזוהר שכבר צפון לו, אך הוא בחר לעזור לילד צעיר שהפך להיות חבר לחיים.

לסיכום המאמר:

 

 

 

גם התקפית, ג’ייסון טייטום מתאים הרבה יותר לנתיב של קוואי. בכל פעם שהוא מנסה להיות רך ומרשים בבידודים זה יוצא דוראנט לעניים או מקסימום פול ג’ורג’… מצד שני, כשהוא משתמש בכוח החדש שלו ובכתפיים הרחבות לחדירות והגעה לטבעת זה נראה טוב בהרבה. נכון. להשוות את ג’ייסון טייטום למגן היסטורי כמו קוואי זה עוד רחוק, אך נראה שהפוטנציאל להתפתחות שם הרבה יותר גדול מאשר ללכת בנתיב הדוראנטי ולנסות לכפות את עצמו כשחקן בידודים, שם מוכשר ככל שיהיה, הוא פשוט לא מספיק טוב.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Next Post

מאז הטרייד של קריסטאפס פורזינגיס תמורת ספנסר דינווידי

מאז הטרייד שבו העבירו את קריסטאפס פורזינגיס תמורת ספנסר דינווידי ודאוויס ברטאנס, הדאלאס מאבריקס ניצחו ב-12 מ-18 משחקיהם וכעת מחזיקים במאזן שווה ליוטה הנמצאת במקום הרביעי במערב, כששובר השוויון לטובת יוטה ממקם אותה מעל דאלאס.     נכתב על ידי: רותם אלרן     נתח משמעותי בהצלחה של הקבוצה מאז […]
תמונה של מאז הטרייד של קריסטאפס פורזינגיס תמורת ספנסר דינווידי
דילוג לתוכן