אוהבים לשנוא

יוסי
0 0
Read Time:6 Minute, 7 Second

■  אחד השינויים הפחות מדוברים שלברון הביא לענף, הוא הפיכת השחקנים מכל הקבוצות ל”משפחת השחקנים” ■ על המגרש אנחנו משחקים אחד נגד השני, אבל אחרי זה-אין בעיה שנתאמן ביחד, נבלה בקאריביים, נשוט על סירת בננה ונצא לבלות אחרי המשחק הלילה ■

 

כתב -ינון בר שירה.

 

יש לזה המון יתרונות בעולם האמיתי וזה באמת אומר המון דברים טובים על לברון כבן אדם, הרחק מהתדמית הציבורית שהוא פיתח. עם זאת, על הפרקט, איבדנו משהו חשוב.
השנאה. כן, כן. אותו רגש רע ומזוקק, שהוביל שחקנים להלחם אחד בשני ללא מעצורים.
אותו רגש שהאוהדים יכלו לנתב לפרקט ופחות להתעסק בו בחיי היום יום בעולם האמיתי שלהם.
היה לנו ברור שמייקל ג’ורדן ורג’י מילר לא חברים, שאקיל ורובינסון לא סובלים  אחד את השני ואף אחד מהקבוצות האחרות הוא לא “משפחה” של דניס רודמן או מטה רון פיס ארטסט וורלד. לקחנו צד בדרמה, הצטרפנו למלחמה בינהם, כמו סרט אקשן עשוי היטב, כשהם ממשיכים לתת לנו ערב אחרי ערב את אותו רגש בסיסי ומזוקק.

◄ אבל למרות זאת, ישנן יריבויות שיוכלו להשתלב בעידן ההוא

אבל למרות זאת, גם היום ישנן יריבויות שיכלו להשתלב בעידן ההוא וכיף להכנס לתוכן. לא אני לא מתכוון ליריבות ספורטיבית וכבוד הדדי, עזבו את זה עכשיו. אני מתכוון לשניים שבאמת לא סובלים אחד את השני-על הפרקט ומחוץ לפרקט

אז אנסה לציין חמש יריבויות כאלו.  כמה דגשים קטנים לפני-הגבלתי את זה ליריבות אחת לשחקן, כי אין מה לעשות רשימה מלאה ביריבים של ג’ואל אמביד (בעצם אולי יש מה לעשות…אבל ביום אחר, בכתבה אחרת) , וביססתי את הדברים על עובדות מחוזקות בהשערות שלי. אני לא באמת יודע…אולי מעבר למה שמצויין בתקשורת הם BFFs אבל מעדיף כרגע לחשוב שלא. חבר טוב נתן לי פעם עצה לחיים- “אף פעם אל תהרוס סיפור טוב עם עובדות.”

תמונה של אוהבים לשנוא

 

אז יאללה, בואו נתחיל!

 5. ג’יימס הארדן- כריס פול

חברים לקבוצה שהיו הכי קרובים שאפשר לאליפות אך פשוט לא יכלו יותר לראות אחד את השני.

מסביבות הקבוצה מטקסס העידו שלאורך העונה פול, שלא הפסיק לדבר ולייעץ שיגע את הארדן שלא חשב שהוא צריך שמישהו פחות טוב ממנו יגיד לו מה לעשות.

השיא היה במשחק 6 השנה מול גולדן סטייט, בו הארדן נצפה אומר לדאנטוני “חייבים להעיף את כריס” . פול לא טס עם הקבוצה אלא המשיך בטיסה אחרת והיה ברור שאהבה אין שם.

הרוקטס הכחישו את הטינה הברורה אך בפועל מכרו 4 בחירות דראפט כדי להעביר את פול תמורת שחקן הרבה פחות מתאים לצד הארדן ועם חוזה בעייתי לא פחות.

 

◄ 4.  ג’ואל אמביד – קארל אנתוני טאונס

לפעמים הפכים נמשכים, אבל לפעמים הם רוצים לתת אחד לשני מכות. אמביד, האישיות המוחצנת בליגה נבא, טאונס, מופנם ושקט. אמביד, עם תדמית קשוחה וגוף שביר שלא יכול לשרוד יותר מ60 משחקים בעונה, טאונס עם תדמית רכה אך לא פספס אף משחק עד ההשעייה כשנלחם באמביד.

היריבות התחזקה עוד יותר כשג’ימי באטלר המוחצן, שנא כל רגע במינסוטה וירד ללא הפסקה על טאונס אנדרו וויגינס.

המפגש שלו עם אמביד הוסיף שמן למדורה היריבות כשהפך במופגן לחבר טוב של אמביד (והכל הנראה סיפר לו הרבה סיפורי חתולים)

השיא היה כמובן כשנאבקו אחד בשני בתחילת העונה כשבן סימונס מפריד ועל הדרך חונק את KAT ובקהל אמא של טאונס עושה אצבע משולשת ומקללת את אמביד.  מה שהוביל באופן לא מפתיע להמשך קרבות ברשתות החברתיות . “גדלתי עם אריות והערב התנפל עליי חתול” גיחך אמביד על חשבון הכינוי של קאט שלא נשאר חייב ופרסם תמונה של אמביד בוכה מהפלייאוף שעבר ותייג “כלב נובח, לא נושך.”

אמביד השיב בתגובה “לפחות תגיע לפלייאוף לפני שתדבר” וכולנו מחכים לקרב הבא בינהם…על המגרש. יהיה עסיסי.

3: קיירי אירווינג – ג’יילן בראון

מצד אחד , ג’יילן המהורהר , המקדיש עצמו למטרות חברתיות רבות מעבר לכדורסל.

מצד שני “אנקל דרו” , שאוהב להשתעשע בתיאוריות קונספירציה.

חיבור גדול כנראה לא היה שם מעולם אך זה התחזק במיוחד בתחילת שנה שעברה.

ג’יילן הגיע אחרי פלייאוף בו נתן תצוגות של כוכב והגיע עד משחק מספר 7 בגמר המזרח.

קיירי לא הביע הערכה פומבית להישג, דיבר על עצמו כמנהיג וירד בלי הפסקה על “הצעירים”.

כשהוא ירד על הצעירים היה ברור שהוא לא מתכוון לטייטום, אשר חלק איתו סוכן והיה קרוב אליו יחסית בגלל הקשר למכללת דיוק. החיצים כוונו לרוזייר ובראון שיצא בתקשורת נגד ההצהרה של קיירי.

בראון שהתחיל את העונה קצת אבוד נהיה המוקד לירידות בתקשורת ובחדר ההלבשה. היה נראה שבהנהגת קיירי בכל טעות של בראון הוא חטף צעקות מופגנות מחבריו.

לאחר פציעה קלה שהייתה לו, סמארט נכנס להרכב במקומו וקיירי לא הפסיק לשבח את סמארט ולהגיד כמה כיף לשחק כשהוא בחמישייה. אחרי ההצהרה הזו היה ברור שהסלטיקס שעוד האמינו שיש סיכוי לגרום לקיירי לחתום, לא יוכלו להחזיר את בראון להרכב.

בראון נראה רוב השנה תקוע בפינה, כמעט לא מקבל כדורים וכשהוא קיבל הוא כפה את עצמו על המשחק פעמים רבות מתוך הבנה שהכדור לא יחזור.

 

שנה אחרי, בוסטון הגיע לברוקלין וקיירי “הפצוע” בחליפה ניגש בסיום המשחק להגיד שלום לחבריו לשעבר. הייתה תחושה ששחקני בוסטון ירצו להראות שלא הייתה טינה מופגנת קיירי.

מי ניגשו אליו? סמארט וטייטום  חיבקו את קיירי, קמבה ניגש ולחץ יד בנימוס של החבר החדש של האקסית.

ג’יילן בראון? הוא הלך ישירות לחדר ההלבשה ולא הביט לעבר קיירי.

 

הם עוד לא נפגשו על המגרש מאז, אבל תארו לכם מה יקרה אם בוסטון ישארו מקום שני וברוקלין שביעי. סדרת פלייאוף בין הסלטיקס לנטס. אני בטוח שלמרות שסמארט מהשומרים הטובים בליגה,  בראון, שומר נפלא בעצמו, ישמח מאוד לשמור על קיירי בעצמו.

2: דריימונד גרין -קווין דוראנט

הכל מתחיל באהבה. רגע אחרי הסדרה המאכזבת ההיא של הת’אנדר, כשדוראנט יורד מהפרקט אחרי הפסד 3:1 לווריירס, הוא מקבל טלפון מדריימונד גרין. גרין היה כל כך משכנע, ההזמנה האישית שלו להצטרף לחבורה השמחה מהמפרץ פגשה מקום מאוד חם בלב של קיידי, שמשהו קסם לו ביכולת לברוא מחדש את הקסם שאבד באוקייסי.

קווין דוראנט חטף ביקורת עצומה, ולמרות שחבריו גיבו אותו, הוא לא הצליח מעולם להרגיש חלק אורגני מהחבורה הזו.

אחרי שאפילו אליפות וMVP של סדרת הגמר לא עזרו לו להרגיש שלם, היה ברור שמשהו במערכת היחסים שבור, במיוחד בין שני אלו.,

שבר שהגיע לשיא בשנה השלישית, כשדריימונד גרין מקלל את דוראנט ואומר בין השאר “מי צריך אותך! ניצחנו בלעדייך.” הווריירס השעו את דריימונד אך כבר לא היה איך לחזור מזה.

דוראנט אישיות רגישה, הוא לוקח ללב את הביקורת, אין לו זוגיות להשען עליה והאמירה של גרין הייתה כל כך פוגעת כי הוא ידע שהיא נכונה. לא מבחינה מקצועית. ממש לא בטוח אם הווריירס היו לוקחים עוד שתי אליפויות בלעדיו. היא הייתה נכונה מבחינה חברתית. דוראנט היה צמח בר במפרץ.

הוא לא רצה לראות יותר את גרין

הוא העדיף את הדשא של השכן, “אולווייז גרינר”.

פטריק בברלי ראסל ווסטברוק-

השנאה כאן מבעבעת כל כך חזק שהיא חוזרת כל פעם מחדש בצורה אחרת.

1: פטריק בברלי ראסל ווסטברוק

הכל התחיל ב2013, ווסטברוק במדי אוקלהומה רוצה לקחת טיימאאוט אך בברלי מזנק עליו וגורם לו לקרוע את המיניסקוס, פציעה שליוותה אותו עוד שנים אחרי.

מאז בכל שנה כמעט הם התעמתו על המגרש, חטפו טכניות ולא הפסיקו להלחם אחד בשני.

שנה שעברה זה הסלים עוד יותר כשבברלי ניסה לזנק לכדור אבוד ושוב פגש את הברכיים של ווסטברוק שאיבד את עצמו לגמרי.

השנה כווסטברוק ביוסטון ובברלי בקליפרס , זה התחיל במשחק הניצחון של יוסטון בסיומו ווסטברוק הצהיר שבברלי לא באמת יודע לשמור וסתם רץ במגרש .

משחק אחריי, הפעם קוואי לנארד וג’ורג’ עושים דאבל טים על הארדן במהלך המכריע ומשאירים את ווסטברוק פנוי לחלוטין , הוא מחטיא את השלשה בצורה מביכה.

בברלי על הספסל נקרע מצחוק ומחקה את תנועת הזריקה של ווסטברוק בלעג.

ראס איבד את שלוותו ופשוט לא הפסיק לקרוא לעבר בברלי בזעם “ביץ’! ביץ’! ביץ’!!!”

לא , הוא לא התכוון לחוף הים.

לכן, תהיו בטוחים שלקראת המפגש הבא איש מהם לא יבלה אחד עם השני בחוף הים, אבל גם על הפרקט יהיה חם. מאוד.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Next Post

ואסיליס ספאנוליס מארגן חתונה אדומה

בשעה טובה אנחנו כבר בעשור חדש, אבל נשארה לנו עוד כתבה אחת בפרוייקט #העשור_שהיה דניאל כהן מגיש לנו את אחד מרגעי העשור הגדולים שהיו באירופה בעשור האחרון. רבים פה בישראל וגם החכמים היוונים חלוקים בדעה מי יותר גדול, ספאנוליס או דיאמנטידיס.     #העשור_שהיה ואסיליס ספאנוליס מארגן חתונה אדומה לדיאמנטידיס […]
דילוג לתוכן