קליבלנד קאבלירס

יוסי
4 0
Read Time:4 Minute, 42 Second
קבוצה מדוברת ומהנה מאוד שפרצה העונה היא קליבלנד קאבלירס , אשר מצליחה להשיג נצחונות ולהרשים למרות ציפיות נמוכות ותחזיות שניבאו כי היא תמשיך לדשדש בתחתית הטבלה, כהמשך ליכולת בינונית שהציגה בשנים קודמות.
נכתב על ידי רותם אלרן
מלבד הבחירה באוון מובלי, הסגל לא השתנה דרסטית ביחס למה שראינו במחציתה השנייה של העונה הקודמת, וזהו הזמן להסתכל על הקבוצה ולהבין מה גרם להתהפכות המומנטום שבו הקבוצה הייתה בעונות החולפות, וכיצד המועדון מחזיק כעת במה שנראה כאחד מהסגלים הצעירים המבטיחים בליגה נבא.

חלק גדול מהשיפור של הקבוצה:

 

חלק גדול מהשיפור של קליבלנד קאבלירס בא ממקום של שיפור פנימי, דבר הגיוני ורצוי בסגל צעיר כמו זה של הקאבס. אחד מהשחקנים שעשו את הקפיצה הגדולה ביותר בקבוצה העונה הוא דריוס גרלנד, שאמנם הראה פוטנציאל בשנתיים הראשונות שלו בליגה, אך השנה משחק ברמה גבוהה בהרבה – גרלנד, שטרם מלאו לו 22, מעמיד העונה 19.5 נקודות ו-7.5 אסיסטים בממוצע למשחק, כשהוא משפר את היעילות עם אחוז אפקטיבי שקפץ מ-51.7% בעונה שעברה ל-54.7% השנה. אחת הבעיות המרכזיות של הרכז הצעיר כשיצא מהקולג’ הייתה התפקוד שלו כמנהל משחק, כשתפסו ממנו בעיקר סקורר וקלעי מצוין. פציעה שבגללה החמיץ את מרבית השנה היחידה שלו בקולג’, לצד גודלו (1.85 מ’) והמחסור ביכולת מסירה ביחס לעמדה גרמו ללא מעט ספקות, במיוחד בקבוצה שבה חברו לקו האחורי היה קולין סקסטון, עוד גארד נמוך שידוע בחוסר הנכונות שלו למסור את הכדור.

קליבלנד קאבלירס

בעונת הסופמור כבר ראינו את גרלנד מתפתח לכדי מוסר טוב כשמסר 6.1 אסיסטים למשחק על 3 איבודים (לעומת 3.9 אסיסטים ו-2.6 איבודים בעונת הרוקי), והעונה הוא ממשיך בהתפתחות זו, לצד המשך פיתוח אספקטים רבים נוספים ברפרטואר שלו. בשל השיפור והקפיצה שלו, גרלנד נראה כמועמד לגיטימי לבחירה לאחת מעמדות הספסל באולסטאר הקרוב, והרמה שהוא מציג כבר היום נותנת סיבה להיות מאושרים בנוגע לעתיד עמדת הרכז במועדון למרות פציעתו של סקסטון, אשר לא צפוי לחזור העונה.

מקום 14 כרגע בליגה על פי מדד הרייטינג

למרות הרמה של גרלנד והיכולת המרשימה שהוא מציג השנה, ההתקפה של קליבלנד קאבלירס נמצאת כרגע במקום ה-14 בליגה על פי מדד הרייטינג ההתקפי, מיקום מכובד אך לא כזה שמספיק לבדו לכניסה למקום בו הם נמצאים העונה, ודווקא ההגנה משמשת כגורם המרכזי, אותו ההתקפה משלימה טובה. אשתקד הקבוצה דורגה במקום ה-25 במדד הרייטינג ההגנתי, והשנה היא נמצאת כבר במקום השלישי, לפני קבוצות הגנה נהדרות כמו יוטה או מילווקי, וחלק משמעותי מהפריחה ההגנתית הוא ההרכבים הלא מסורתיים שהקבוצה משחקת איתם השנה, לצד שיפור פנימי שמשחק תפקיד משמעותי גם כאן.

ההרכב שקיבל השנה את הקרדיט 

ההרכב שקיבל את כמות הדקות הגדולה ביותר השנה בקבוצת קליבלנד קאבלירס הוא ההרכב הבא: דריוס גרלנד בעמדת הרכז, אייזק אוקורו כשוטינג גארד, לאורי מרקנן בסמול פורוורד ומובלי ואלן כצמד הגבוהים – הגובה הממוצע של החמישייה הזו הוא 2.03 מ’, כששלישיית הקו הקדמי מכילה שלושה שחקנים מעל 2.10 מ’. ההרכב הזה מתפקד בצורה קרובה למיטבית עבור הקבוצה, כשרייטינג הגנתי של 98.6 ורייטינג התקפי העומד על 113.7 מוכיחים את יעילות התפקוד שלו. הגנתית החמישייה הזו היא מצוינת סביב גרלנד ועוזרת לחפות על הגודל שלו, כשהימצאות של שלושה גבוהים בנוסף לאוקורו, שחקן הגנה מצוין בפני עצמו, מסייעת לקבוצה ומוציאה ממנה את הטוב ביותר בצד זה של המגרש.
התקפית, הגיוון של גרלנד וניהול המשחק שלו משלים בצורה טובה מאוד את הגבוהים ומאפשר לכולם לפרוח. אמנם מעבר לחמישייה הזו אין כרגע עומק יוצא דופן בקליבלנד בשל לא מעט פציעות שהסגל ספג, אך חזרה של קווין לאב לרלוונטיות כשחקן שישי גם היא עוזרת לקבוצה להמשיך להציג רמה גבוהה העונה.

צמד הגבוהים של הקבוצה

ולסיום, אחזור לצמד הגבוהים הדומיננטי של קבוצת קליבלנד קאבלירס. אלן היה שותף פיק נ’ רול מצוין לדיאנג’לו ראסל בנטס כבר בעונת הסופמור שלו, ולאחר ששיחק מאחורי דיאנדרה ג’ורדן בפתיחת העונה שעברה הוא הועבר לקליבלנד כחלק מהטרייד שהביא את ג’יימס הארדן לנטס. מאז הגעתו לליגה אלן הראה את היכולת שלו כשומר טבעת כשחילק חסימות למספר מהכוכבים הגדולים בליגה, וגם המספרים הציגו בבירור את הרמה שלו כמגן צבע איכותי כשבעונה הקודמת הוא הוריד את ממוצע יריביו באיזור הטבעת ב-9.3% כששמר עליהם, נתון מרשים שקפץ כמעט פי 2 העונה ל-16.4%, מה שמציב אותו כשומר הטבעת היעיל ביותר העונה, כשיאניס אנטטקומפו במקום השני.
בעיניי הוא זכאי למקום גבוה ברשימת המתמודדים לתואר ה-MIP העונה – עלייה של 4 נקודות ו-8% מהשדה ביחס לשנה שעברה, בנוסף לשיפור ההגנתי שהוא מציג צריכה להציב אותו במקום מכובד ברשימה, ובנוסף למירוץ על תואר השחקן המשתפר, יש סבירות לא נמוכה כלל שהוא גם ייכנס לאחת מחמישיות ההגנה לאור הגנת הטבעת שהוא מציג העונה.

המספרים המדהימים של אלן בקבוצת קליבלנד קאבלירס

לצד אלן, מובלי נמצא כרגע כמועמד המוביל לזכייה בתואר רוקי העונה כשהוא מעמיד 14.9 נקודות, 8.1 ריבאונדים ו-1.7 חסימות בממוצע למשחק. לפני הדראפט ההסתכלות עליו הייתה כשחקן בשל באופן חלקי, אך עם פוטנציאל הנמצא בשמיים לאור הנתונים הפיזיים והאתלטיות שלו. התקפית, למובלי עוד יש הרבה מקום להתפתח – הוא צריך לפתח קליעה יותר אמינה, להשתפשף יותר במשחק הפוסט ובכללי לשפר את היעילות, אך לאחר חצי מעונת הרוקי ניתן לומר כי הוא שחקן התקפי טוב, אך ההגנה שלו נראית כבר עכשיו בשלה בהרבה ואיכותית, כשהוא נמצא במקום השלישי בהורדת האחוזים בטבעת, שני מקומות בלבד מתחת לאלן.

לסיכום המאמר:

 

ההימצאות של מובלי לצד אלן ברשימה היא לא מקרית, כשהצמד מחזיק ברייטינג הגנתי העומד על 99.6 ב-691 הדקות המשותפות שלהם על המגרש העונה יחד. הם מאזנים זה את זה, והוורסטיליות ההגנתית לצד הגנת עילית בטבעת ששניהם מביאים מאפשרים להם חלוקת עומס שווה יותר שמאפשרת הגנה אישית וקבוצתית חזקה אפילו יותר, ובסופו של דבר החיבור המיוחד שלהם מאפשר לקבוצה להיראות כפי שהיא נראית השנה.
קליבלנד קאבלירס היא קבוצה מהנה שההתפתחות בה ניכרת ממשחק למשחק, וכשהיא ניצבת במקום השישי במזרח במרחק משחק וחצי מיתרון ביתיות, ומחזיקה באחד מהסגל הצעירים המוכשרים והמבטיחים שיש בליגה כיום, העתיד של הקבוצה נראה ורוד ונותר רק לקוות שהיא תממש את הפוטנציאל שלה עד תומו.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Next Post

סיכום המחזור 13 בליגת הנבא

אנחנו רגע לפני פגרת האולסטאר, לאחר קו אמצע העונה ונראה שמרבית הקבוצות כבר החליטו לצאת לחופשה מוקדמת. פציעות מרובות, יכולת בינונית של הכוכבים ורפיון הגנתי הובילו לירידה ביכולת של קבוצה שלא קוראים לה פיניקס סאנס.   דירוג הכח ופרסי השבוע 2020-2021- שבוע 13 -ינון בר שירה   כל אלו שהיו […]
תמונה של סיכום המחזור 13 בליגת הנבא

אולי תאהב גם

דילוג לתוכן