ליגת האלופות בכדורסל

יוסי
1 0
Read Time:5 Minute, 30 Second

לפי הדיווח שהתקבל לא מזמן, חמש קבוצות ישראליות נרשמו למפעל הבכיר של פיבא " ליגת האלופות בכדורסל ". עירוני נס ציונה – זוכת מפעל המשנה, היורופקאפ, תשחק באופן אוטומטי בשנה הבאה בליגת האלופות. הקבוצות שנרשמו למפעל הן הפועל ירושלים, הפועל חולון, הפועל אילת, הפועל חיפה ומכבי ראשון לציון. מסתמן שירושלים וחולון יהיו ישר בשלב הבתים והשאר במוקדמות, והשאלה הנשאלת היא… מה זו האנרכיה הזו? 

 

פה זה לא אירופה – מתנאל אלאשבילי

 

איך קבוצה שסיימה במקום השישי בליגה המקומית תהיה בשלב הבתים של ליגת האלופות בכדורסל ואילו הקבוצה שהגיעה לחצי הגמר תצטרך לעבור סיבוב מוקדמות? לאחר שחפרתי קצת הבנתי שבסוף הכל עניין של כסף. פיבא עם כמה שהם מנסים לפצל את עצמם מהיורוליג ולהוכיח שהם שיוויוניים בסוף מונעים מכסף בדיוק כמו המפעל הפרטי המושמץ. לאחר שהבנתי שאין טעם להתלונן על מי צודק ולמה אלו טועים, החלטתי להתעסק בהשפעת המהלך על כל מועדון. על נס ציונה לא אדבר כי הם בלית ברירה רשומים למפעל, הם יעשו כל מה שיוכלו כדי להנות מזה.

 

קבוצת ישראליות ב- ליגת האלופות בכדורסל 2022

 

הפועל חולון והפועל ירושלים – אני מאחד את שתי הקבוצות האלו בגלל שהתשובה ברורה. שני מועדונים עם תקציב גדול בהרבה מקבוצות הפלייאוף האחרות, הם בסוף יעשו את ההחתמות הנכונות כדי לעשות רעש גם בזירה האירופאית. למרות העונה הרעה של ירושלים, הם יעשו את המאמצים לא לצאת מושפלים גם בעונה הבאה, התקציב שלהם הוא השני בטיבו בליגה (11 מיליון דולר) ואין סיבה שלא יבצעו שינוי דרסטי. חולון כבר עשו היסטוריה במפעל העונה, והם ימשיכו בקווים המנחים מהעונה החולפת ויבצעו את ההשלמה לסגל בהתחשב בעובדה שהחתימה את רוב הסגל הקיים לעונה נוספת.

לסיכום: לשתי הקבוצות המהלך להיכנס לליגת האלופות של פיבא הוא נכון. הפועל חולון רוצה לשמור על היכולת הטובה, הפועל ירושלים תנסה לשנות את התדמית.

 

קבוצות נוספות ב- ליגת האלופות בכדורסל :

 

מכבי ראשון לציון – על אף האכזבה בליגת העל בכדורסל וההפתעה בגביע המדינה, גם הכתומים של גודס (שהאריך חוזה לשנתיים במועדון מהשפלה) הם בעלי תקציב (5 מיליון דולר, זהה לשל הפועל חולון). ההחתמות העונה נפלו אחת אחת ולמעשה רק שלושה נשארו יציבים – נועם דוברת, נועם אביבי וגולן גוט. שלושת הישראלים של ראשל"צ, שנחשבו כממלאי חמישיות לצד הזרים, התגלו העונה כנקודת האור היחידה של ראשון. כבר בתחילת העונה ראינו כמה סגל הישראלים של הכתומים דל, ושזה לא יספיק להם בהתחשב בעובדה שזרים (בתקופת הקורונה במיוחד) מתחלפים כמו גרביים. לראשל"צ אין דרך להראות קולות של הישארות באירופה אלא אם יביאו מסה של זרים ברמה למקום שלישי בליגה.
החשיבה שלהם, למרות התקציב, אמורה להיות בבנייה סביב הישראלים. שיהיה ברור, אני לא חושב לרגע שראשון צריכים לוותר על הזרים, אבל במקום להחתים סוללה בלתי הגיונית של זרים, כדאי להחתים שלושה או ארבעה ולהתבסס על הישראלים. להביא עוד ישראלי אחד מוכשר, אולי אפילו מהלאומית, ולפתח את הקבוצה כשעמודי התווך הם הצברים. בניגוד לקבוצות אחרות שם מביאים זרים שיתעלו, בראשון חייבים ליישם את מה שקרה העונה. במקום להביא המון זרים בתקציב הקיים כדאי להם להביא כמות יותר קטנה של זרים ולתת לישראלים את המושכות. הצלחה באירופה אולי לא תהיה, אבל העונה תיראה טובה בכמה רמות.

 

לסיכום :  

 

לסיכום: הכניסה של מכבי ראשון לציון ל- ליגת האלופות בכדורסל 2020 תהיה טובה להם רק אם הם יתנו לישראלים, ובמיוחד לנועם דוברת, את המושכות. תוצאות טובות כנראה לא יהיו, אבל זה ניסוי מצוין לפתוח איתו את העונה כדי לבצע את השינוי המיוחל.
קבוצה נוספת : הפועל אילת – סוף סוף צעד שיקדם את המועדון מהדרום. כל שנה אילת מצליחים לפגוע בזרים אבל בגלל השוק הקטן והמפעל האחד בו הם נמצאים, אלו עוזבים כמעט כל שנה. גם בשביל הישראלים הפועל אילת נחשבת לתחנת מעבר להתפתחות – עידן זלמנסון, פרדריק בורדיון, אפילו רפי מנקו אם תרצו. העובדה שהמועדון עם אחת ממחלקות הסקאוטינג הטובות בליגה יתחיל להראות את היכולת שלו גם באירופה, זו עליית מדרגה מבורכת. זרים יישארו לתקופה הרבה יותר ארוכה, המועדון ייחשב למועדון הרבה יותר גדול וכנראה גם ספונסרים יתחילו להגיע. אם מסתכלים על זה כרגע, מצבם הכלכלי של אילת אמנם לא כמו שלוש הקבוצות שהוזכרו לעיל, אבל לאחר סיבוב המוקדמות, אם יראו יכולת טובה, בין אם יעלו ובין אם לא הם יצליחו להשיג עוד יח"צ.
הכל נראה טוב ויפה, קפיצת מדרגה למועדון, שינוי תדמית והסתכלות קדימה. אבל מה יכול למנוע מהצעד הזה להפוך לטוב? דבר ראשון, פציעתו של קייסי פראת'ר ובכלליות – תחלופת הזרים הבלתי פוסקת. לאבד סטאר ברמה כזו, אם וי פי מוכח, ולנסות למלא את מקומו; לא פשוט בכלל. ראינו את אילת כל שנה יוצאת מהבור של הזרים שעוזבים, אבל אם יעזבו אותם גם שני הזרים המצוינים שנשארו להם, הבור יתחיל להיות יותר ויותר עמוק.

הקבוצה עם התקביצה הנמוך ביותר : 

 

עם תקציב נמוך ביחס לקודמות (באיזור ה-7 מיליון שקלים) ועדיין, אילת מצליחים לפגוע בשחקנים זולים ולשמור את התקציב לסגל המשלים. הסיכון בלמצוא מחליפים ראויים לזרים שעזבו/יעזבו מאוד גדול. אם הסיכון היה רק בליגה המקומית, הייתי אומר שזה פחות קשה לטיפול, כי בסוף הליגה שלנו לא מספיק חזקה כדי להפוך את אילת לקבוצה שנאבקת על עלייה לפלייאוף. באירופה העניין שונה. אם יחוו כישלון ב- ליגת האלופות בכדורסל , הספונסרים כבר לא יראו באילת מועדון אטרקטיבי, הזרים ימשיכו להתחלף כל שנה והישראלים כנראה לא יעשו את הקפיצה המיוחלת.
לסיכום: הסיכון בלקפוץ למים העמוקים של אירופה גדול מאוד, ואילת יצטרכו להסתמך על מחלקת הסקאוטינג שלהם מכל שנה אחרת. בום או באסט, אם זה יעבוד אילת תעשה קפיצה ענקית, אם זה לא יעבוד, התקרה תתחיל לקרוס והכרישים מהדרום יצטרכו מושיע קצת יותר גדול מהסקאוט.

 

הפועל חיפה  אחת הקבוצות המפתיעות של העונה: 

 

הפועל חיפה – אחת הקבוצות המפתיעות של העונה. אלעד חסין, שימשיך גם בשנה הבאה במועדון מהכרמל, הצליח לבנות סגל נפלא. השאלה היא, האם זה מספיק למפעל ליגת האלופות בכדורסל ? האולם עומד בתקן, התקציב לא פחות גדול מזה של אילת או נס ציונה והסגל נראה מאוד טוב. איפה זה יכול ליפול? קודם כל בקינן אוואנס. הרכז המוכשר והצעיר כבר מקבל הצעות מכל קבוצה גדולה בליגה, היכולת של חיפה בליגת האלופות תלויה בהישארותו. בסוף, הפועל חיפה ירצו לעשות את הצעד קדימה בדיוק כמו אילת.

בניגוד לכחולים, הפועל חיפה לא תינזק בצורה משמעותית אם ייכשלו במוקדמות. הם לא מחפשים ספונסר ענק או להפוך למועדון גדול יותר ממה שהם עכשיו. הכניסה לאלופיבא היא כדי להתקדם כקבוצה ולהשתפר בכך שישחקו מול קבוצות ברמה גבוהה.

 

לסיכום :

 

הלחץ עליהם הרבה פחות גדול ואין להם מה להפסיד. האדומים מחיפה ירצו לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר כדי לתת לשחקנים מעט ניסיון מול קבוצות חזקות יותר מבני הרצליה (סתם דוגמה, אוהדי הרצליה אל תיקחו קשה). גם אם הם יעשו עבודה פחות טובה, הם יקחו מזה את המיטב ולא ייכנסו להיסטריה. אין להם מה להפסיד, ואולי דווקא בגלל זה, הם מסוכנים יותר מאילת. לקבוצות שאין מה להפסיד יש אווירה הרבה יותר משוחררת בחדר ההלבשה, הלחץ הרבה יותר קטן וה-"קולות בראש" הרבה יותר שקטים. לסיכום: מהלך מאוד הגיוני, הפועל חיפה רוצים לתת לשחקנים קצת יותר תחרות וניסיון באירופה. הם ינסו להנות כמה שיותר ואולי גם להפתיע.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Next Post

המדריך לזיהוי בולשיט

המדריך לזיהוי בולשיט כתבה מקיפה אנחנו עמוק בפלייאוף וארבע קבוצות עדיין משחקות בשביל לזכות באליפות. שאר ה-26 כבר עמוק בפגרה. לכן, חלקכם כבר ראיתם לא מעט "דיווחים" ו"שמועות" על טרייד כזה או אחר. נשאלת השאלה, לאוהד המתחיל, איך אפשר להפריד את הדיווחים האמיתיים ולא לטבוע בים הבולשיט שמסביב.? הנה כמה […]
תמונה של המדריך לזיהוי בולשיט

אולי תאהב גם

דילוג לתוכן