דיאנתוני מלטון

יוסי
1 0
Read Time:2 Minute, 54 Second

בפודקאסט של האתלטיק דנו לגבי מי יהיה הכוכב השלישי של ממפיס גריזליס. בנוסף לג'ה מוראנט וטריפל ג'יי עלו המון שמות של שחקנים שיהיו בינוניים ומעלה, אבל השם שתפס אותי היה דיאנתוני מלטון. בדראפט של שנת 2018 מלטון היה צפוי להיבחר בסביבות הבחירה ה-12, ובסוף מי שבחרו אותו היו יוסטון בבחירה ה-46!

 

כותב – מתנאל אלאשבילי

 

מלטון נשלח בליל הדראפט לפיניקס ושנה לאחר מכן בעסקת ג'וש ג'קסון לגריזליס. הסיבה העיקרית שמלטון נבחר מאוחר על אף הציפיות היא היכולת שלו בהתקפה, שלא הספיקה לקבוצות שדנו בבחירה בו.

כמה נקודות קלע דיאנתוני מלטון במכללות ?

במכללות מלטון קלע 8.2 נקודות למשחק באחוזים נוראיים לשלוש (28.4%) כשהוא מקבל דקות משמעותיות, כ-27 לערב. בליגה הטובה בעולם לא היו משוכנעים שהרכז הצעיר ייקח את היכולת ההתקפית שלו לרמה הבאה והיססו בבחירה בו. השנה, דיאנתוני משתיק את  כל מי שאמר עליו שהוא לא מוכשר התקפית. הגנתית, היה ברור שהוא חוטף מדהים ושומר ברמה גבוהה, עוד לפני שהגיע לאן בי איי.

סרטון עם הביצועים הכי טובים של דיאנתוני מלטון 

 

דיאנתוני מלטון העונה 

העונה, דיאנתוני מלטון מציג יכולת מצוינת בהתקפה, כל כך מצוינת שאין לי ברירה אלא לספר לכם על הנתונים הפסיכיים שהוא מציג: 45 אחוזים לשלוש בארבע זריקות למשחק, שני בקבוצה לגורג'י דיינג שזורק פי שניים פחות ממנו ושביעי בליגה כולה. בצבע יש לו אחוזים כמעט זהים ליונאס ואלאנצ'ונאס, 67.3 אחוזים לעומת 68% של הליטאי; מלטון נמוך מיונאס ב-23 סנטימטרים. מלטון שני בממפיס באחוזי יעילות מהשדה עם 59.9 אחוז, שוב שני לדיינג; שני לואלאנצ'ונאס באחוזי טרו שוטינג, 61 אחוזים לעומת 62 של יונאס. הוא קולע ב-57 אחוזים מחצי מרחק, ו-43 אחוזים מקליעות לאחר כדרור (פול-אפ).

ואז הגיע ההתפוצצות של דיאנתוני 

האם היו ניצנים להתפוצצות הזו של מלטון? לא כל כך. אמנם ההתקפה היתה יעילה יותר כשהוא על המגרש כבר בעונה האחרונה: איתו על הפרקט, ממפיס קלעה 10.4 נקודות יותר פר מאה פוזשנים בהשוואה לדקות. ועדיין, זה לא התבטא במספרים האישיים – בשתי עונותיו הראשונות בליגה האחוזים לשלוש היו עדיין מאוד נמוכים, אחוזי היעילות לא מתקרבים לאלו שהוא מגיע אליהם העונה וכנ"ל הרייטינג ההתקפי.
אז מה באמת גרם לפריצה הזו? כנראה שהעובדה שבסוף מישהו צריך לשים את הכדור בסל, בטח כשג'ה מוראנט בעונה חלשה התקפית, טריפל ג'יי לא שיחק כבר כמעט שנה ודילון ברוקס ממשיך להיות שחקן יציב בלהראות חוסר יציבות.

השינוי של דיאנתוני מלטון שהביא לפריצה 

ג'נקינס החליט ללכת עם גרייסון אלן וקייל "סלו-מו" אנדרסון כדי להשלים את המשימה. עם כמה ששניהם סקוררים טובים, האחוזים של הרכז הצעיר מדברים בשם עצמם. מלטון הבין שמקומו ברוטציה בסכנה ושהוא חייב לעשות שינוי דרסטי כדי לקבל את האמון מטיילור ג'נקינס, ונתן את קפיצת המדרגה הנחוצה. מלטון הוא לא סתם עוד שומר מהספסל, אלא שחקן בעל פוטנציאל שעליו ממפיס יכולים להישען.
אז למה Free Deanthony Melton ? מלטון משחק 20 דקות למשחק, זה בקושי מחצית! הוא תשיעי בדקות למשחק בגריזליס, כשלפניו שחקנים כמו דזמונד ביין, קלע נפלא לכל הדעות, אבל לא שומר כמו מלטון, וג'סטיס ווינסלו שנמצא כמעט במקום האחרון בקבוצה באחוזי יעילות. אם כל מה שהצגתי פה לא משכנע אתכם שמלטון אמור להיות שחקן הרבה יותר משמעותי ברוטציה, אז הדבר היחיד שיעשה את זה הוא לראות אותו משחק. לא רק שהוא שימר את האיכויות הנפלאות שלו, הוא הוסיף אליהן את מה שכולם אמרו שאין לו.

לסיכום : 

אם ממפיס, שבנויה מכל כך הרבה כשרונות צעירים, רוצה באמת לעלות שלב ושיתחילו לקחת אותה ברצינות, טיילור ג'נקינס צריך לתת ל- דיאנתוני מלטון יותר מ-20 דקות בממוצע למשחק. מלטון השתיק את המבקרים, הוא יעיל בצורה מופלאה, הוא נותן לגריזליס את כל מה שהם צריכים ממנו ואפילו יותר. אז למה שיתייבש על הספסל?
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Next Post

דירוג הכוח ופרסי השבוע

אז אחרי שבוע של הפסקה לכבוד הימים האחרונים של ההדסארט, דירוג הכח חוזר! לפני שאגיע לדירוג אני רוצה להגיד תודה אדירה לכל מי שתמכו בי בחודש האחרון במסע המופלא הזה. אני גאה לספר שהספר "כדורסל מהעתיד" הצליח בפרוייקט ויצא לאור! מאחר והפרוייקט הצליח, מי שעוד לא רכש עדיין יכול לעשות […]

אולי תאהב גם

דילוג לתוכן