טורונטו ראפטורס

0 0
Read Time:5 Minute, 19 Second

אלו שעלו ואלו שהתבלבלו- על ההבדלים בין אלופת הNBA טורונטו ראפטורס והבנייה המצוינת שלהם העונה לעומת הקאבס, הסגנית בשנתיים הקודמות שהתנהלה בכאוס מוחלט

 

נכתב על ידי דניאל כהן

 

קדם עונה 2017-2018: קליבלנד קבאלירס בראשות הGM דיוויד גריפין נמצאת במגעים עם הפייסרס על טרייד שיעביר אל הקאבס את פול ג'ורג', שילוב שלו ושל לברון יחד עם קיירי שטרם הודיע על רצונו לעזוב יכל לייצר קבוצה מטורפת.
במקביל הם מנהלים על אש נמוכה יותר דיונים על ג'ימי באטלר.

◄טורונטו ראפטורס כל זה קורה במספר ימים

כל זה קורה מספר ימים בודדים לתום החוזה של גריפין המנהל המוערך, הבעלים דן גילברט לא רוצה לשלם מספיק לגריפין ופשוט מנתק מגעים.

למה? לא ברור, כנראה שהוא באופן כללי לא מסתדר עם מנהלים, הרי הוא פיטר יותר מאחד או שניים לאורך השנים. גילברט למעשה רצה לפוצץ את העסק, נמאס לו מהקבוצה המצוינת שהייתה לו, הוא הבין שלברון לא מתכנן להשאר לעתיד והוא רצה להתקדם אל עבר העתיד המפוקפק.
גריפין, שלא היה בתוכניות לעתיד הזה עזב את הקאבס, קובי אלטמן מונה לGM וביומו הראשון בתפקיד קיירי המטיר עליו גופרית כשהודיע שהוא דורש טרייד מיידי.

לאלטמן לקח זמן בכלל להבין לאן הוא נכנס, כל השיחות על פול ג'ורג' ובאטלר פסקו והם עברו לאוקלהומה ומינסוטה בהתאמה. לברון נשאר עם סגל לא איכותי, פצוע (אייזאה) ולא מחובר.

קדם עונה 2018-2019

קדם עונה 2018-2019: לאחר עוד פלייאוף שהסתיים במפח נפש ובסוויפ מחליט מסאיי יוג'ירי, המנהל המקצועי של טורונטו ראפטורס לפרק את החבילה. הוא מחליט לשלוח את מאמן העונה וחבר אישי שלו הביתה. דווין קייסי נבחר לתואר הזה כשהוא בבית. מדהים והזוי כאחד. וההנהלה בעיקר התמקדה בניק נרס שהיה בצוות האימון של קייסי או בשאראס שסיים עונה מדהימה עם ז'לגיריס. אישית חשבתי שאין טעם להמשיך עם מישהו מתוך המערכת, מישהו שראה, חווה והיה שותף בכל הכישלונות אבל כמובן שמסאיי תמיד יודע טוב מכולנו.

לדמאר דרוזן שנפגש עם ההנהלה בסיום העונה הועברו מסרים שהכל בסדר וממשיכים הלאה יחד עם חוזה הענק שהוא חתם בעונה הקודמת על סך 139 מיליון. דמאר התרצה והתחיל להתכונן לעונה הבאה, אולי הפעם זה ישתנה.
למשא ומתן של הספרס עם לא מעט מקבוצות הליגה טורונטו ראפטורס כמעט ולא שוייכה, היו מגעים לא משמעותיים עם הלייקרס מאחר והספרס לא היו מעוניינים לחזק יריבות מהמערב.
היו מגעים עם פילי תמורת חלק מהכישרונות שלה והיו גם לפי השמועות מו"מ עם הסלטיקס, הספרס דרשו מעבר לבחירות דראפט את ג'יילן בראון בתמורתו והסלטיקס סירבו.

◄  לעוד כתבות:

לעוד כתבות נבא

כתבות יורוליג

כתבות ליגת העל

ההבל בין טורנטו לשאר קבוצות הליגה

כאן בעצם טמון ההבדל בין מה ש- טורונטו ראפטורס עשתה לקבוצות רבות בליגה שבונות כל הזמן בנאיביות לעתיד ורוד שהרבה פעמים הופך לשחור ולא רלוונטי.

אולי את בוסטון עוד אפשר היה להבין, לקבל את קוואי לכאורה בהשכרה לשנה תמורת הכישרון בראון בקבוצה שזו עתה הייתה רחוקה ניצחון אחד מהגמר עם הופעות מצוינות של בראון היה נראה צעד הגיוני. היו גם שמועות שקוואי לא באמת כשיר ו/או גם בלי חשק לשחק.
אמנם זה התברר כטעות פטאלית אבל אפשר היה להבין קו מחשבה.

לעומת זאת, מה שקליבלנד עשתה אשתקד מציג בעיניי את כל מה שרע בליגה.
עד שלברון הגיע לא היה כלום בעיר הזאת למעט הבלחה קטנה שלא הספיקה לכלום בשנות ה80 עם מארק פרייס.
לקח לה עשרות שנות פרנצ'ייז לקבל כישרון כמו לברון ג'יימס, לבזבז לו 7 שנים מהליגה עד שהוא עזב, ואז כשהוא חזר הוא הביא אותה אל הנחלה, הביא לה טבעת אליפות.

◄טורונטו ראפטורס מה גליברט החליט 

ומה גילברט החליט? שהוא שורף את העונה האחרונה פוטנציאלית של לברון בשביל לבנות לעתיד, כאילו שהוא יודע לבנות משהו!
על כל קיירי אחד טוב שהוא בחר הארגון בראשותו בחר את וויגנס, דיון וויטרס, טריסטן תומפסון, אנתוני בנט ועוד שאר כישלונות. גם את לברון הוא לא בחר אלא הגיע לפרנצ'ייז ב2005. אבל דן החליט שהוא לא ממשיך עם גריפין, הוא מינה את קובי אלטמן חסר הניסיון לתוך הקלחת עם לברון וקיירי שרצה לעזוב והחליט לא להשתמש בבחירת סיבוב הראשונה שקיבל מבוסטון (שהגיעה מהנטס ולכן נחשבה לבחירת טופ 10 אטרקטיבית במיוחד) אלא לשמור אותה לעצמו.
הוא יכל להביא לצד לברון מספר כוכבים שישחקו לצידו בשנה הזו ואולי לקחת עוד אליפות, אבל הוא החליט שהוא רוצה לבנות מחדש. בינואר במקום לנסות להביא כוכב בטריידים שהקבוצה עמדה לעשות הם החליטו להתכונן לעונה הבאה והצעירו את הסגל בטריידים מרובים. מכל הטריידים שיכלו לעשות נשאר להם שחקן העתיד שנולד מהבחירה הזו, לברון הבא- קולין סקסטון.

 

סרטון של טורונטו ראפטורס

 

בכתבה שפורסמה בארה"ב

בכתבה שפורסמה בארה"ב שמנתחת את הסיכויים של הקאבס לחזור למעמד הגמר נכתבה שהסיכויים שלהם לחזור לגמר ב40 שנה הקרובות הם סביב האחוז אחד בלבד.
אז מה היה רע לנסות לבנות ללברון קבוצה טובה ואולי אולי הוא היה נשאר?
מה במקום זה הקאבס עשתה? בחרה את קולין סקסטון שנתן עונת רוקי סבבה, אבל לא הוא האיש שיוציא את קליבלנד לשום מקום וקיבלה את הבחירה מספר 5 בדראפט הפחות אטרקטיבי באיזור הזה. בחירת אחת אחרי לברון והלייקרס.

גם לברון ג'יימס לא נקי כמובן, הוא לא מפסיק לטעות בבחישות שלו בבניית וניהול הקבוצות תוך כדי פגיעה בחברים, ובאנשי המקצוע בקליבלנד ובלייקרס, הוא לא מפגין נאמנות ובעיקר נדמה שלעיתים כל מה שעומד לנגד עיניו זו ההילה האישית שלו. ראינו במו עינינו איך סגל שהצליח להתגבש בלייקרס פשוט התמוטט עם פרשת דיוויס שבנתיים נפתרה, אך את הפלייאוף שלברון החסיר אף אחד לא יחזיר לו. כל הדברים האלו גרמו לגילברט פשוט להרים ידיים ולרצות שזה ייגמר.

◄ ואז באה טורונטו ראפטורס משום מקום 

ואז באה טורונטו ראפטורס משום מקום, בטרייד לא שגרתי בשעה לא שגרתית שפורסם פה באחה"צ שלווים שעון ישראל.
היא לקחה את דרוזן שהיה הכוכב הראשון בפרנצ'ייז שלה ששמר לה אמונים וזרקה אותו לספרס, היא רצתה טבעת העונה וזה הדבר היחיד שהם ראו בעיניים.
היא עשתה בהמשך העונה גם עוד מהלכים שיסייעו לזה לקרות כמו הטרייד עם מארק גאסול שבעצמו מסוגל לעזוב בתום העונה, אבל די, טורונטו החליטה ללכת על כל הקופה.

ואיכשהו המזל ראה שיש מועדון שבנה ועשה הכל נכון לזכות העונה באליפות וסידר להם את כל גלגל המזלות בשביל זה. שנה שלברון עזב את האיזור, בדיוק בשנה הזו גולדן סטייט קרסה פיזית וטורונטו לקחה אליפות שלא תשכח לעולם. ספק רב אם היא הייתה לוקחת ביובל הבא אם היא לא הייתה עושה את המהלכים האלה.
קוואי יברח? גם לא כזה נורא, האליפות תשאר תמיד בתקרת האולם.

לברון גם זכה עם אליפות אחת בקאבס והוא ללא ספק ראוי לה, אך אם היה בונה נכון את הקדנציה בקליבלנד וכל שכן מה שקרה בלייקרס העונה אולי הוא היה עם טבעת אחת או שתיים יותר. מאמין שכשאתה בונה רע זה מה שתקבל בסוף העונה וזה צריך להיות תמרור אזהרה לשאר הליגה בקשר לבניות הסגלים.

ברכות ל- טורונטו ראפטורס על אליפות גדולה.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Next Post

כוכב נולד

כוכב נולד: בליל ה21 ביוני, התקיים דראפט 2019, שבו גילינו מי הם שישים השחקנים החדשים שנכנסים במחזור האחרון של העשור הזה על מנת לשחק בליגה הטובה בעולם.   נכתב על ידי דניאל כהן   ג'אמפ בול ישראל מגיש לכם בפרויקט נבחר, סיקור מקיף על העשירייה הראשונה שנבחרה והיום נספר לכם […]
כוכב נולד

אולי תאהב גם

דילוג לתוכן